Novoměstský letní festival / NOVOFEST 2018

Jazzové inspirace v tvorbě českých autorů
v historických prostorách Novoměstské radnice v Praze

Program festivalu

Začátky koncertů vždy od 19:30.

Zahajovací koncert: České smyčcové duo - 28. srpna 2018

Manželé Lucie Hůlová Sedláková (housle) a Martin Sedlák (violoncello) umělecky spolupracují již od studentských let - v Českém smyčcovém duu, Kinsky trio Prague a v dalších projektech. Účinkovali mj. v komorní opeře "Zítra se bude" o procesu s Miladou Horákovou, jejíž postavu ztvárnila publiku Novofestu dobře známá Soňa Červená. Letošní festival zahájí jako České smyčcové duo skladbami M. Ravela, K. Stamitze, B. Martinů a méně známých autorů R. Glièra a J. Fialy. Nebude chybět ani Jaroslav Ježek.

Program koncertu 28. 8. 2018:

Stamitz, Ravel, Glière, Fiala, Martinů, Ježek

České smyčcové duo: Lucie Hůlová Sedláková – housle, Martin Sedlák – violoncello

Rezervovat

Edita Adlerová a Osvobozené divadlo - 26. září 2018

Česká literární, hudební, výtvarná i divadelní tvorba meziválečného období se nesmazatelně zapsala do našich kulturních dějin a dodnes významně ovlivňuje každou novou generaci. Osvobozené divadlo a jeho odkaz bezpochyby náleží k nejvýznamnějším fenoménům naší kulturní minulosti i současnosti. Slavné písně autorské trojice V+W+J zazní v podání světoznámé mezzosopranistky Edity Adlerové a klavíristky Vlaďky Křenkové.

Program koncertu 26. 9. 2018:

Písně Osvobozeného divadla

Edita Adlerová – mezzosoprán, Vlaďka Křenková – klavír

Rezervovat

Vladimír Petr a Václav Petr - otec a syn – 9. října 2018

Flétnista Vladimír Petr, dlouholetý člen orchestru Národního divadla, pedagog a vyhledávaný komorní hráč vystoupí na druhém festivalovém koncertě společně se svým synem Václavem Petrem, vynikajícím sólistou, komorním hráčem a koncertním mistrem skupiny violoncell České filharmonie (koncertním mistrem se stal v pouhých 24 letech jako historicky nejmladší koncertní mistr České filharmonie). Otec a syn zahrají sólové skladby i společně, na klavír je doprovodí nadějná mladá klavíristka Alena Grešlová. Kromě originálního repertoáru zazní i transkripce skladeb Jaroslava Ježka, které snad přímo vybízejí ke společnému muzicírování v rodině…

Program koncertu 9. 10. 2018:

Vivaldi, von Weber, Martinů, Ježek

Vladimír Petr – flétna, Václav Petr – violoncello, Alena Grešlová – klavír

Rezervovat

Mimořádný koncert - Dvořákovo kvarteto – 8. listopadu 2018

Dvořákovo kvarteto (Slávka Vernerová Pěchočová - klavír, Štěpán Pražák - housle, Petr Verner - viola, Jan Žďánský - violoncello) patří k etablovaným českým komorním souborům s mezinárodním renomé. V rámci mimořádného koncertu Novofestu zahrají dvě ze stěžejních děl hudební literatury - Klavírní kvartet a moll op. 1 Josefa Suka a Klavírní kvartet D dur op. 23 Antonína Dvořáka.

Program koncertu 8. 11. 2018:

Suk, Dvořák

Dvořákovo kvarteto

Rezervovat

Jaroslav Ježek a Michal Šupák – 4. prosince 2018

Známý všestranný klavírista, skladatel, improvizátor a držitel ocenění Pianista roku 2014 vystoupí na Novofestu s programem zaměřeným na českou klavírní tvorbu 20. a 21. století ovlivněnou jazzem. Nebudou chybět také méně známé klavírní skladby Jaroslava Ježka ze sféry vážné hudby a skoro již legendární improvizace Michala Šupáka. Koncert bude obohacen besedou o Tmavomodrém pokoji Jaroslava Ježka.

Program koncertu 4. 12. 2018:

Ježek, Šupák + TBA

Michal Šupák – klavír

Rezervovat

Vstupenky

Rezervace vstupenek:
info@novofest.cz

On-line rezervace

Galerie

Podívejte se na fotografie z našich akcí a na naše videa.

Soutěž

Ve kterém roce začal Jaroslav Ježek pravidelně spolupracovat s Osvobozeným divadlem?

a) 1922
b) 1927
c) 1932

Odpovědi zasílejte na info@novofest.cz.
Každá pátá správná odpověď získá volnou vstupenku na jeden vybraný koncert festivalu.

Novoměstská radnice Hl.m. P.    městská část Praha 2